VIDEO | Ca-n Liga 1. Ratare incredibilă a lui Lemar în derby-ul Real - Atletico! Seamană izbitor cu şansa irosită de Martac în Chindia - Viitorul

La Liga

Minutul 55 al meciului Real Madrid - Atletico Madrid a adus o ratare uriaşă a lui Thomas Lemar, care putea egala pentru formaţia lui Diego Simeone.

Real Madrid şi Atletico Madrid s-au înfruntat în derby-ul capitalei Spaniei şi Thomas Lemar a fost protagonist într-un sens în care nu şi-ar fi dorit. Francezul a ratat o şansă uriaşă de a înscrie.

Concret, Lemar a ratat o ocazie foarte mare în minutul 55, când a reluat slab cu latul, din apropiere, pe lângă poartă, o centrare venită din dreapta. Trippier a fost omul cu centrarea, dar Lemar n-a putut îndeplini o simplă formalitate şi să înscrie cu latul. Ratarea a avut loc la 1-0, când acesta putea egala, iar la câteva minute mai târziu Realul a reuşit golul de 2-0.

Ratarea lui Lemar seamă cu cea a lui Martac de la Chindia, care a lovit bara într-un mod asemănător, din careu, în meciul cu Viitorul.

Afla mai multe despre: atletico madridlemarratarevideo