VIDEO | Cel mai uşor meci al carierei pentru Ionuţ Radu. Al doilea meci consecutiv fără gol primit pentru portarul român

Serie A

Ionuţ Radu a fost titular pentru Genoa, care a remizat acasă cu Frosinone, scor 0-0

Ionuţ Radu nu a avut nimic de apărat în meciul Genoa - Frosinone. Penultima clasată a rămas în 10 oameni încă din minutul 34, când Cassatta a fost eliminat pentru două cartonaşe galbene. Genoa nu a reuşit nici ea să îşi creeze vreo ocazie, aşa că s-a terminat 0-0. Este al patrulea egal în cinci etape pentru Genoa în Serie A şi al doilea 0-0 consecutiv, după cel din etapa trecută, de pe terenul lui Chievo.

Până la pauza cauzată de meciurile internaţionale, echipa lui Ionuţ Radu mai are de jucat cu Parma, în deplasare, şi cu Juventus, pe teren propriu.

Afla mai multe despre: ionut radugenoafrosinone0-0