VIDEO | Ciprian Deac, gest necugetat în CFR Cluj - Pafos! Mijlocaşul a luat roşu direct după o lovitură dură aplicată adversarului

CFR Cluj

Ciprian Deac a văzut „roşu” direct în duelul tur din play-off-ul Conference League dintre CFR Cluj şi Pafos.

Ciprian Deac, roşu direct în duelul dintre CFR Cluj şi Pafos! Gestul care i-a adus eliminarea

În minutul 38 al meciului din Gruia, Ciprian Deac a fost autorul unui gest necugetat. Vădit incomodat de un adversar, fotbalistul celor de la CFR Cluj şi-a pierdut răbdarea şi l-a lovit foarte puternic în cap pe adversarul său.

Gestul a fost clar unul intenţionat, aşa cum arbitrul partidei a văzut cu ajutorul sistemului VAR, iar experimentatul mijlocaş de la CFR Cluj a văzut cartonaş roşu.

Astfel, în ciuda experienţei sale uriaşe, Ciprian Deac a comis o greşeală care a lăsat-o în 10 oameni pe formaţia lui Dan Petrescu, la scorul de 1-0 pentru ardeleni.

Până la gestul necugetat făcut de mijlocaş, CFR Cluj s-a mişcat foarte bine, chiar reuşind să deschidă scorul foarte devreme în meci, prin Korenica în minutul 17.

Afla mai multe despre: ciprian deaccfr clujpafos