VIDEO | Cosmin Olăroiu va juca o nouă finală, după un meci cu adevărat nebun. Brazilianul Caio a marcat două goluri superbe în prelungirile meciului cu Al Wasl

Al Sharjah, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, s-a calificat în finala Cupei Preşedintelui, după ce a învins-o, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (0-0), pe Al Wasl, în manşa a doua a semifinalelor.

Gazdele au revenit de la scorul de 0-2 (Gilberto '52-p, Haboush '57), prin golurile marcate de Camara '77, Caio '90, '90+2.

Caio a ratat un penalty, în minutul 48.

A doua finalistă este Al Wahda, care a remizat, scor 2-2, în deplasare, cu Bani Yas, formaţia pregătită de Daniel Isăilă. În tur, Al Wahda s-a impus cu 4-1.

În campionatul Emiratelor Unite, Al Sharjah ocupă locul 4, cu 30 de puncte în 16 etape, la egalitate cu Shabab Al Ahli, de pe locul 3. Al Wahda este pe locul 2, cu 33 de puncte, după liderul Al Ain, care a acumulat 39 de puncte.

Afla mai multe despre: olaroiu