VIDEO | CS Mioveni - Rapid 0-0. Dugandzic are pe conştiinţă un nou meci fără victorie pentru Mutu. A executat lamentabil un penalty, în minutele de final

Rapid

CS Mioveni şi Rapid au remizat, vineri seară, scor 0-0, într-un meci din etapa a 26-a a Superligii. Rapidistul Dugandzic a ratat un penalty în minutul 86.

Min 90+5. Final de meci.

Min 86. Penalty ratat Rapid. Duganzdic este nevoit să repete totuşi execuţia, dar, de această dată, atacantul lui Mutu trimite mult peste.

Min 84. Penalty executat Rapid. Dugandzic marchează fără emoţii de la punctul cu var, dar se pare că lovitura se va repeta.

Min 83, Penalty Rapid. Oaspeţii beneficiază de un penalty, după un henţ al lui Carnat.

Min 80. Ocazie Rapid. Giuleştenii au o nouă bară. Ştefan Pănoiu este cel care loveşte acum stâlpul porţii lui Greab.

Min 78. Ocazie Rapid. Elevii lui Mutu au o acţiune frumoasă, care nu se transformă însă în gol.

Min 61. Ocazie Rapid. Garutti este aproape de a-şi da un autogol.

Min 46. Începe repriza a doua.

Min 45+2. Pauză.

Min 39. Accidentare Rapid. Kait nu mai poate continua meciul şi este schimbat cu Vali Costache.

Min 14. Ocazie Mioveni. Antal trimite peste poartă, cu o lovitură de cap.

Min 11. Ocazie Rapid. Giuleştenii ameninţă serios poarta lui Greab. Onea şutează în bară.

Min 1. Începe meciul.

CS Mioveni şi Rapid se înfruntă diseară, de la ora 20:00, în cel de-al doilea meci al zilei din etapa #26 din Superligă.

CS Mioveni nu a pierdut niciun meci din 2023, trupa condusă de Nicolae Dică a câştigat cu Petrolul şi UTA şi a remizat cu Sepsi şi U Cluj. În timp ce, Rapid vine după o înfrângere la limită, 1-2, cu FCU Craiova.

Giuleştenii sunt pe locul 4, cu 45 de puncte. În timp ce, Mioveni este pe ultimul loc, cu doar 17 puncte.

• Ultima confruntare dintre CS Mioveni şi Rapid s-a terminat cu un succes al bucureştenilor, 2-1, cu goluri marcate de Sefer şi Luckassen, respectiv Adrian Scarlatache.

Afla mai multe despre: rapidcs mioveni