VIDEO | CS Mioveni - UTA 1-1. Scarlatache şi Otele au marcat, Krasniqi a ratat un penalty în minutul 89!

CS Mioveni - UTA s-a terminat 1-1, în etapa a 8-a din Superligă.

LIVE VIDEO | CS Mioveni - UTA 1-1 ( Scarlatache 9 / Otele 11)

Echipele de start:

CS Mioveni: I. Popescu - I. Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Lixandru, V. Pop, Şerbănică - Antal,  Blănaru, Buziuc
Rezerve: Croitoru, Iacob, Trif, Panait, Kabananga, Krasniqi, Rădescu, Coşereanu, Toma
UTA: Balaur - Vukcevic, Benga, Chindriş, Hoxahallari - Batha, Cascini - Şteau, Ubbink, Otele - Postolachi
Rezerve: Mociu, Dobrescu, Isac, Negoescu, Ademi, Stahl, Matei, Maxim, Jobello

Min. 90+2 - Final de meci.

Min. 89 - Penalty ratat Mioveni! Krasniqi trage în bară de la 11 metri.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 45+2 - Pauză.

Min. 11 - GOOOOOLLLLL UTA! Otele egalează repede, după o centrare din dreapta şi o reluare simplă, cu latul, în plasă. Faza a fost analizată cu VAR şi reuşita a fost validată.

Min. 9 - GOOOOOOOLLLL CS Mioveni! Scarlatache înscrie dintr-o reluare spectaculoasă, din interiorul careului, după o lovitură liberă.

Min. 1 - A început meciul.

Cele două echipe nu sunt în cea mai bună formă. CS Mioveni se află pe ultimul loc în clasament, după ce a strâns doar 2 puncte după primele 7 etape. În schimb, UTA este pe poziţia numărul 9 şi a reuşit să adune 10 puncte până în acest moment.

Cele două echipe au jucat de 5 ori la nivelul competiţiei interne, iar de 4 ori au reuşit să se impună baieţii lui Ilie Poenaru. Un singur meci s-a terminat la egalitate.

Ultima întâlnire dintre cele două echipe a avut loc în mai 2022, iar UTA s-a impus în acel meci cu 1-0.

Echipele probabile

CS Mioveni: 22. I. Popescu - 25. I. Balaur, 15. Scarlatache, 27. Garutti - 26. Oancea, 5. Lixandru, 24. V. Pop, 30. Şerbănică - 17. Antal, 89. Blănaru, 20. Buziuc

UTA Arad: 33. Balauru - 15. Vukcevic, 4. Benga, 6. Chindriş, 22. Hoxhallari - 19. Batha , 31. D. Isac, 20. Ubbink - 11. Jobello, 17. Postolachi, 7. Otele.

Afla mai multe despre: uta-mioveni-superligă