VIDEO | CSM Bucureşti - Esbjerg 25-26, în Liga Campionilor! Final dramatic în Polivalentă

Handbal

CSM Bucureşti a fost învinsă pe teren propriu de Esbjerg şi tremură pentru calificarea în Final Four-ul Champions League.

Campioana Danemarcei a dominat prima parte a jocului şi a condus chiar şi la o diferenţă de cinci goluri, 5-10, iar la pauză scorul a fost 12 la 9 pentru Esbjerg. După o primă repriză mai slabă, Cristina Neagu a fost pe val în partea secundă, iar CSM a reuşit egalarea, 24-24, cu două minute înainte de final.

Efortul căpitanului naţionalei nu a fost însă suficient. Campioana Danemarcei a câştigat în cele din urmă cu 26 la 25, cu un gol marcat în ultima secundă de joc.

Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare a CSM-ului, cu 9 reuşite.

"Ce luptă! Ăsta este sentimentul meu. A fost un meci foarte greu, dar mi-a plăcut foarte mult. Cred că la începutul jocului am simţit puţină presiune. Am făcut câteva greşeli, dar este o plăcere să joci astfel de meciuri", a spus Yvette Broch, handbalista CSM-ului, după meci.

Afla mai multe despre: csm bucurestiesbjergliga campionilor