VIDEO | CSU Craiova 2-0 Hermannstadt. Andrei Ivan, one-man show în repriza a doua

CSU Craiova s-a impus pe teren propriu, contra lui Hermannstadt, scor 2-0, graţie dublei semnate de Andrei Ivan.

• Echipele de start:
  • CSU Craiova:  Arlauskis- Vătăjelu, Raul Silva, Screciu, Găman- Capaţînă, Martic, Ivan, Nistor, Işfan-  Rivaldinho
  • Hermannstadt: Letica- Ene, Bejan, Issah- Butean, Petrescu, Mino, Opruţ- Balaure, Oroian, Paraschiv

VIDEO CSU Craiova 2-0 Hermannstadt (Ivan 48, 68)

Min 90+4. Meciul s-a terminat, scor 2-0.

MIn 68. GOOOL Craiova. Ivan reia în plasă, cu capul, o lovitură de colţ.

Min 67. Ocazie pentru Craiova. Căpâţînă şutează din afara careului în transversală.

Min 48. GOOOL Craiova. Ivan şutează superb, din afara careului, şi deschide scorul pentru gazde.

Min 45. Prima repriză s-a încheiat, scor 0-0.

Min 37. Ocazie mare pentru Sibiu. Arlauskis respinge excelent, şutul din care al lui Paraschiv.

Min 22. Ocazie mare pentru Craiova. Letica respinge peste poartă, şutul lui Căpăţînă.

Min 1. A început meciul.

CSU Craiova a pierdut primul meci din acest an, la debutul lu Eugen Neagoe pe banca oltenilor, scor 0-1, contra lui FC Botoşani. De cealaltă parte, Hermannstadt a fost învinsă pe teren propriu, scor 0-1, contra lui FCSB, după o partidă în care a jucat destul de bine.

CSU Craiova se află pe locul 5, cu 38 de puncte, la nouă lungimi distanţă de liderul CFR. Sibienii sunt pe  locul 10, cu 24 de puncte, patru peste primul loc ce retrogradează direct în liga secundă, ocupat de UTA. În tur,  trupa lui Marius Măldărăşanu s-a impus, scor 1-0, graţie golului lui Paraschiv.

Meciul va fi arbitrat de o brigadă, ce-l va avea la centru pe Marcel Bîrsan.

Afla mai multe despre: sibiucraiova