VIDEO | Dan Petrescu şi-a ieşit din minţi! Ce a făcut ”Burscul” după finalul meciului cu Neman Grodno

CFR Cluj

CFR Cluj a remizat, scor 1-1, în prima manşă a dublei cu Neman Grodno din turul doi al calificările pentru grupele Conference League.

Fosta campioană a României a dominat meciul, însă nu a reuşit să marcheze, iar returul din Belarus se anunţă a fi dificil.

Trebuie subliniat faptul că CFR Cluj a fost privată de un penalty în minutul 71 al partidei, la o fază la care greşeala a venit din partea tuşierului.

Tachtsidis i-a pasat excelent lui Korenica, iar kosovarul a fost doborât în careu de portarul lui Neman Grodno. Din nefericire pentru clujeni, tuşierul a ridicat fanionul pentru un presupus offside la pasa lui Tachtsidis, însă reluările au arătat că atacantul clujenilor era în poziţie regulamentară.

Partidele din turul doi Conference League nu beneficiază de arbitraj video, aspect de care s-au plâns Mario Camora şi Dan Petrescu la finalul partidei.

După fluierul de final, Dan Petrescu şi Tachtsidis le-au cerut explicaţii arbitrilor, cel mai probabil referindu-se la faza din minutul 71.