VIDEO | Darius Olaru a izbucnit în lacrimi. Reacţia dură a lui Panduru când l-a văzut pe căpitanul FCSB-ului: "Ce înseamnă asta?"

Darius Olaru a primit cartonaşul galben în minutul 90+5 în meciul câştigat în deplasarea de la FC Voluntari, scor 2-1, astfel că va rata derby-ul din etapa următoare, cu Universitatea Craiova.

La finalul partidei, mijlocaşul FCSB-ului a izbucnit în lacrimi şi a fost consolat de Mihai Pintilii.

Aflat în studioul Orange Sport, Basarab Panduru a criticat atitudinea lui Darius Olaru.

"Zic că era mai bine să-şi dea seama că era minutul 90+5, să-şi dea seama câte cartonaşe galbene are, acum ce înseamna plânsul ăsta? Îmi pare rău şi fac prostii?" , a declarat Basarab Panduru.

FC Voluntari - FCSB 1-2

FCSB a învins-o, duminică, în deplasare, scor 2-1, pe FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a 25-a din Superligă, după golurile marcate de Edjouma, cu o "dublă", şi Lopes.

Victoria aduce pe FCSB pe locul 3, cu 47 de puncte, la cinci puncte de liderul Farul Constanţa.

• FC VOLUNTARI: M. Popa - Matricardi, Paz (Merloi 81), Armaş - Ricardinho (Costin 81), M. Răduţ (Nemec 65), Meleke (Helder Tavares 81), Al. Vlad (Aliji 65) - Raţă, Marcelo Lopes, Damaşcan. ANTRENOR: Liviu Ciobotariu
  • FCSB: Târnovanu – Sorescu (V. Creţu 54), I. Cristea, Tamm, Radunovic – Edjouma (Radaslavescu 88), Şut, Olaru – Cordea (Miculescu 80), Compagno, Fl. Coman. ANTRENOR: Mihai Pintilii

Cartonaşe galbene: M. Răduţ 24, Meleke 26, Al. Vlad 55 / Radunovic 78, Edjouma 83, Olaru 90+5.

Afla mai multe despre: olaru