VIDEO de colecţie I Pep Guardiola a făcut spectacol la victoria chinuită a lui City din Ligă!

Manchester City s-a chinuit să o învingă pe Şahtior Doneţk. În prima repriză, mingea n-a vrut să treacă de Pyatov. De Bruyne şi Sane s-au întrecut în ratări.

Belgianul a deschis scorul după pauză. City s-a jucat cu ocaziile şi la 1-0. Mai întâi, poarta a fost prea mică pentru Sterling. Apoi, Aguero a irosit o lovitură de pedeapsă. Sterling s-a revanşat însă în prelungiri şi echipa lui Guardiola a câştigat cu 2-0. Cetăţenii au punctaj maxim şi sunt lideri în grupa F.

Însă, principalele momente ale meciului le-a oferit chiar Pep Guardiola! Antrenorul de 46 de ani a protestat vehement la un penalty neacordat de centralul portughez Manuel De Sousa în minutul 89. Sterling a căzut în careu, dar nu s-a fluierat nimic.

Afla mai multe despre: pep guardiolamanchester citysahtiorvideoviralspectacolchampions leagueliga campionilor