VIDEO | Deian Sorescu va fi viral. Românul a marcat şi a celebrat golul precum Mario Balotelli. Turcii au reacţionat

Manchester City

Deian Sorescu (27 de ani) a înscris pentru Gaziantep în victoria cu Konyaspor (3-1). din etapa a zecea din camoionatul Turciei

Deian Sorescu şi Alexandru Maxim au fost titulari pentru Gaziantep şi au contribuit decisiv la victorie.

Konyaspor a deschis scorul în minutul 13 prin Ndao, dar gazdele eu egalat în minutul 28 prin Ersoy, care a înscris din pasa lui Alex Maxim.

Gaziantep a preluat conducerea după pauză prin Lungoyi, iar Deian Sorescu a marcat golul de 3-1 în minutul 81 cu un şut la colţul lung.

Fostul jucător de la FCSB şi Dinamo a celebrat reuşita într-un mod inedit,  în stilul lui Mario Balotelli, cel care a făcut celebră propoziţia: ”Why always me?” (n.r. De ce mereu eu?)

De această vorbim, cel mai probabil, despre o glumă, nu despre o situaţie serioasă precum cea care l-a făcut pe Balotelli să transmită un mesaj după ce a înscris în 2011 în poarta lui Manchester United.

La acea vreme italianul suferea din cauza atacurilor rasiste ale fanilor din Premier League.