VIDEO | Dennis Man a marcat un gol superb pentru Parma, la cinci minute după ce a intrat pe teren

Fotbal

Internaţionalul român Dennis Man (24 de ani) a marcat un gol, sâmbătă, în partida câştigată de Parma, acasă, contra celor de la Cagliari, scor 2-1 (0-1), într-o partidă din etapa a 34-a din Serie B.

Dennis Man a fost rezervă, însă a fost introdus în minutul 72, în locul lui Botong Balogh.

Dennis Man, decisiv pentru Parma

Cinci minute mai târziu, fotbalistul român a primit o minge în flancul drept, a driblat câţiva adrversari spre centru, în stilul caracteristic, apoi, cu piciorul stâng, a trimis mingea sub bară. Scorul a devenit 2-1 pentru Parma.

• Pentru Dennis Man a fost al cincilea gol marcat pentru Parma în acest sezon din Serie B, în 24 de etape scurse.

Colegul lui Dennis Man de la echipa naţională, Valentin Mihăilă, a fost şi el rezervă, dar a intrat în minutul 67, în locul lui Benedyczak.

În minutul 90+2, Valentin Mihăilă nu a fost la fel de inspirat precum colegul său şi a irosit o lovitură de la 11 metri.

Afla mai multe despre: dennis manparmaserie b