VIDEO | Derby nebun în Catalonia. FC Barcelona, doar remiză cu Espanyol, la capătul unui meci cu un penalty, două eliminări şi 15 cartonaşe galbene

FC Barcelona

FC Barcelona a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul cu rivala locală, Espanyol, în etapa a 15-a din La Liga.

Pentru FC Barcelona a marcat Marcos Alonso, în minutul 7, în timp ce pentru Espanyol a punctat Joselu, din penalty, în minutul 73.

În minutul 78, de la FC Barcelona a fost eliminat Jordi Alba, iar în minutul 80, de la oaspeţi, Costa a primit şi el cartonaşul roşu.

În clasament, FC Barcelona a revenit pe primul loc, dar la egalitate cu ocupanta locului secund, Real Madrid, iar Espanyol este pe 16.

Afla mai multe despre: barcelona