VIDEO | Dinamo a distrus-o pe Steaua la handbal masculin! "Câinii" au fost la înălţime şi în tribune!

Handbal

Dinamo a batut categoric Steaua, 31-23, in marele derby al handbalului masculin romanesc. Steaua ramane insa pe locul intai in clasament pentru ca Turda a pierdut la Timisoara.

Eternul derby al handbalului romanesc Dinamo - Steaua  a fost castigat de campioana fara emotii. Dinamo  a jucat  perfect si în apărarea si în  atac, in timp ce Steaua  a gresit enorm. La jumatatea meciului, gazdele  au condus cu 17-12.

Steaua a inceput catastrofal repriza a doua si nu a marcat in primele zece minute. In schimb,  cei patru iranieni de la Dinamo si-au dus echipa si la  noua goluri  in fata rivalei,   dar tabela s-a oprit la 31-23.

Afla mai multe despre: steauadinamohandbalderby