VIDEO | Dinamo a făcut scor cu Potaissa Turda. Ardelenii şi-au menajat cei mai importanţi jucători

Handbal

Dinamo a câştigat primul meci al etapei a 25-a în Liga Naţională de handbal masculin, 44-28 cu Turda. Ardelenii au venit însă la Bucureşti fără cei mai buni jucători.

Penultima etapă din sezonul regulat în Liga Naţională de handbal masculin a început cu o victorie la scor a campioanei Dinamo. Fără cei mai buni jucători, menajaţi pentru returul din sferturile Cupei Challenge, Turda nu a putut limita proporţia scorului.

Chiar dacă la pauză Dinamo avea doar 18-15, în partea a doua, fraţii Esteki şi compania s-au distrat cu echipa a doua a Turdei. Dinamo s-a impus cu 44-28 şi a obţinut a şaptea victorie consecutivă în campionat. Etapa a 25-a continuă pe Telekom Sport 2, joi de la 18.00, cu Dobrogea Sud - Vaslui.

Afla mai multe despre: handbal masculindinamoturda,