VIDEO | Dinamo - Dinamo Moscova 0-2. O nouă prestaţie modestă a "câinilor", în ultimul amical din Antalya. Aici ai toate fazele meciului

Dinamo a pierdut şi ultimul amical al stagiului de pregătire din Antalya, 0-2, cu Dinamo Moscova.

Echipa antrenată de Mircea Rednic a pierdut într-o manieră categorică ultimul meci amical din turneul de pregătire, din Antalya. Ruşii au deschis scorul în minutul 38 şi au punctat, din nou, imediat după pauză. Totodată, în finalul primei reprize au cerut o lovitură de pedeapsă.
Elevii lui Mircea Rednic nu prea şi-au creat ocazii foarte clare, cele mai multe şuturi dinamoviste trecând peste poarta adversă. Acesta a fost ultimul amical al lui Dinamo în Antalya. Ei au reuşit să câştige un singur meci, precedentul, cu FK Leipaja, în rest le-au pierdut pe toate.
Câinii se întorc în ţară vineri, 25 ianuarie.

VIDEO | Dinamo - Dinamo Moscova 0-2

Iată echipa de start aleasă de Rednic pentru această confruntare:

• Dinamo: McDermott (34) – Sorescu (22), D. Ciobotariu (13), R. Grigore (27), Aliji (7) – I. Filip (6) – Salomao (20), Ait-Atmane (24), D. Nistor (10), Jaadi (8) – Montini (4)
  • Rezerve: Muţiu (1), Fara (12) – Mustoe (3), Ehmann (5), Longher (23), G. Creţu (15), Zenke (2), Măgureanu (28), D. Popa (19), N’Diaye (17), Christovao (9).

Min. 83: Şutul lui Yusupov cu exteriorul este respins în corner de Muţiu.

Min. 68: Ocazie mare Dinamo! Nistor a nimerit bara transversală a porţii.

Min. 66: Partida este întreuptă momentan, pentru că arbitrul s-a accidentat şi este tratat de echipa medicală a "câinilor".

Min. 59: Deian Sorescu şutează din marginea careului, însă portarul ruşilor prinde în doi timpi.

Min. 54: Dani Popa scapă spre poarta adversară, dar şutul său loveşte doar plasa laterală a porţii adverse.

Min. 48: Dinamo Moscova îşi majorează diferenţa cu un gol din interiorul careului.

A început repriza a doua.

S-a terminat prima repriză.

Min. 38: Dinamo Moscova deschide scorul în urma unui şut expediat de Markov din afara careului.

Min. 37: Ruşii pierd o minge în propriul teren, dar şutul lui Dan Nistor este încă o dată imprecis.

Min. 28: Dinamo se apropie încă o dată de careul ruşilor, prin şutul lui Jaadi.

Min. 25: Dan Nistor are ocazie de a şuta, dar mingea trimisă de el este mult peste poartă.

Min. 7: Dinamo Moscova are prima şansă a meciului.

A început meciul.

Aici poţi urmări LIVE VIDEO meciul Dinamo Bucureşti - Dinamo Moscova

În prima partidă din Liga 1, Dinamo o va întâlni pe Poli Iaşi, luni, 4 februarie, de la 20:00, în direct pe Telekom Sport 1.

Afla mai multe despre: dinamovideorednic