VIDEO Dinamo II a revenit spectaculos şi a câştigat în faţa lui FCSB 2 II! ”Am reuşit o mică remontada!” Într-un alt meci, Steaua a făcut scor cu CS Baloteşti

VIDEO Dinamo II a revenit spectaculos şi a câştigat în faţa lui FCSB 2 II! ”Am reuşit o mică remontada!” Într-un alt meci,  Steaua a făcut scor cu CS Baloteşti

Fotbal intern

Dinamo II a început perfect sezonul din Liga 3 şi a învins-o pe rivala FCSB II, scor 3-2, în derby-ul primei etape.

Condusă cu 1-0 la pauză de FCSB II după golul lui Timiş, Dinamo a reuşit să revină prin golurile semnat de Andrei Spinu, Claudiu Stan si Ahmed Bani.

Pentru FCSB II a marcat ăn repriza a doua şi Andrei Tănasă

”La noi a contat faptul că nu am avut decât un singur senior, pe Simion, restul sunt jucători Under 20, o echipă tânără, cu entuziasm, s-a şi văzut. Ne-a lipsit un senior, care să ţină cumva echipa în joc, s-o ţină unită şi să gestioneze mult mai bine minutele de final. Eu nu solicit jucători de la prima echipă, dacă ei vor să-mi dea jucători să joace la echipa a doua, cu drag, dar eu nu solicit jucători” a explicat Bogdan Vintilă, antrenorul formaţiei FCSB II.

Unul dintre fotbaliştii de la prima echipă a lui Dinamo trimis la formaţia secundă, Ahmed Bani a mărturisit: ”A fost un meci greu, sunt puţin obosit, dar în sufletul meu sunt fericit că i-am bătut pe FCSB. Am fost superiori lor în meciul de astăzi.O mică remontada, să zicem. Aştept şi deerby-ul din prima ligă, vedem dacă voi juca” a spus Ahmed Bani

Steaua a făcut scor cu CS Baloteşti

Steaua a trecut fără emoţii de CS Baloteşti, scor 5-1, în prima etapă din Liga 3.

Rareş Enceanu a reuşit o ”dublă”, iar Zaharia, Ilie şi Răsdan au completat ziua de excepţie a roş-albaştrilor. Pentru CS Baloteşti a marcat Greblea.

Echipa de start Steaua: 1. Ştefan Muşat – 13. Adrian Ilie, 18. Wallace da Silva, 4. Dean Beţa, 16. Antonio Vlad – 15. Valentin Bărbulescu, 30. Liviu Băjenaru, 7. Florin Răsdan, 90. Alexandru Zaharia, 10. Rareş Enceanu – 11. Andrei AntohiDinamo II: Mitrovic - Creţu, Popescu, Bejan, Amzar - Stan, Lazăr, Şerban, Bani - Spînu, Borcea

Afla mai multe despre: dinamo 2fcsb 2steaua