VIDEO | Direct la ţintă! Nicolae Stanciu, două assist-uri în derby-ul din China. Şi-a servit excelent colegii

Nicolae Stanciu (29 de ani) a fost decisiv în victoria echipei sale, Wuham Three Towns, 3-1 cu rivala din oraş, Wuhan FC. Mijlocaşul naţionalei României a oferit două assist-uri şi a pus umărul la succesul obţinut de chinezii care l-au transferat de la Slavia Praga.

După transferul la Wuhan Three Towns, Nicolae Stanciu face senzaţie în China, fiind la înălţime în meciurile pe care le-a jucat până acum.

Pare că transferul în China, pe alt continent, în prieşte lui Nicolae Stanciu. Mijlocaşul naţionalei a fost în mare formă de când a început campionatul.

A primit nota 10 în prima etapă, 4-0 cu Hebei, apoi a reuşit o dublă în victoria, 6-0 cu Guangzhou FC, iar acum Nicolae Stanciu şi-a servit excelent colegii de două ori. A reuşit două assisturi! Primul, în minutul 21 pentru Marcao, când i-a pus acestuia pe frunte o lovitură liberă, din dreapta.

Apoi, în minutul 57 când a centrat excelent pentru acelai Marcao, care a reuşit dubla! Meciul s-a terminat 3-1 pentru Wuhan Three Towns, după ce Davidson (45+1), respectiv Brown (88) au mai marcat. În urma succesului, Wuhan Three Towns e lider în clasamentul din China, cu 10 puncte după patru etape.

De când a început campionatul din China, în patru etape, Nicolae Stanciu a marcat de două ori şi a livrat două pase decisive.

Afla mai multe despre: nicolae stanciuvideoassisturichinawuhan three towns