VIDEO | Două remize în primele două meciuri jucate la revenirea campionatului Spaniei. Betis, Bilbao, Girona şi Rayo au fost protagonistele zilei

Betis şi Bilbao au încheiat fără goluri partida din etapa a 15-a din La Liga. Cele mai importante evenimente s-au petrecut în prelungirile meciului. Willian Jose a fost aproape de gol din lovitură liberă. Imediat după, Luiz Felipe a fost eliminat pentru un fault extrem de dur.

70 de secunde a rămas tabela intactă în meciul dintre Girona şi Rayo. Gutierez a pasat la adversar, iar Camello nu a iertat şi a înscris. La pauză a fost egalitate. Castellanos a marcat dintr-o lovitură de la 11 metri. Oaspeţii au revenit la conducere în minutul 62. Palazon a înscris cel mai frumos gol al meciului. Girona a mai primit însă un penalty. Sainz l-a transformat, iar partida s-a încheiat 2-2.

Afla mai multe despre: la liga