VIDEO Drăguşin a fost din nou titular la Sampdoria. Juve a pierdut la Verona, Atalanta şi Lazio au făcut spectacol în meciul direct

Serie A

A fost zi spectaculoasă în Serie A. Radu Drăguşin a jucat a doua etapă la rând pentru Sampdoria

Atalanta şi Lazio au oferit un meci extrem de spectaculos la Bergamo. Romanii au condus de două ori. Pedro a deschis scorul în prima repriză.

La cabine s-a intrat la egalitate, după reuşita lui Zapata din prelungiri. Cu un sfert de oră înainte de final, Immobile a adus-o din nou pe Lazio în avantaj. Atacantul a înscris golul 159 în tricoul celest şi l-a egalat pe Piola, marcatorul all time al clubului. Atalanta a mai egalat o dată, în prelungiri. De Roon a făcut 2-2, rezultat care le ţine pe ambele echipe în preajma locurilor de Champions league.

Radu Drăguşin a fost titular a doua etapă la rând în Serie A, dar Sampdoria nu a avut nici de această dată mai mult noroc. Praet a înscris primul gol al serii pentru Torino. Sinogo a dublat avantajul gazdelor în startul părţii a doua. Drăguşin a luat cartonaş galben (55) şi a fost schimbat cu 10 minute înainte de final. Belotti a închis tabela în prelungiri, cu doar al doilea gol în acest campionat.

Hellas Verona a câştigat în faţa lui Juventus, scor 2-1. Giovanni Simeone a marcat în minutele 11 şi 14, în timp ce Juve a punctat în minutul 80 prin McKennie

Afla mai multe despre: drăguşinserie asampdoria