VIDEO | După 14 ani, a recunoscut chiar în ziua unui nou meci Danemarca - România! "Vreau să-mi cer iertare"

Naţionala României pierdea dramatic calificarea la EURO 2004, după ce remiza în ultima etapă din preliminarii pe terenul Danemarcei, scor 2-2. Nordicii ne egalau în meciul disputat pe 10 septembrie 2003 în minutul 90+5!

După acel meci, arbitrul elveţian Urs Meier, care dictase patru minute de prelungire, a fost nevoit să renunţe la adresa de mail pe care o avea din cauza miilor de mesaje negative primite din partea suporterilor români.

Emil Grădinescu, unul dintre cei doi comentatori ai meciului de atunci, a recunoscut astăzi că a greşit în momentul când a decis să-l critice pe Meier, care luase o decizie conformă cu regulamentul.

Afla mai multe despre: emil gradinescuurs meierromaniadanemarca