VIDEO | Dybala a avut o seară de vis şi AS Roma e lider în Serie A! Cu Radu în poartă şi Chiricheş rezervă, Cremonese n-a rezistat cu Inter, scor 1-3

Serie A

Rezumatele zilei din Serie A.

Sassuolo - AC Milan 0-0

Campioana Milan s-a întors cu un punct de la Sassuolo, dar putea fi mai rău. Berardi a ratat un penalty şi meciul s-a terminat 0-0.

AS Roma - Monza 3-0

Dybala a avut o seară de vis pe Olimpico. A dat primele goluri în tricoul Romei. Monza lui Berlusconi a mai încasat un gol şi de la Ibanez. S-a terminat 3-0 pentru echipa lui Mourinho, care e lider în Serie A.

Inter - Cremonese 3-1

Cu Radu în poartă şi Chiricheş rezervă, Cremonese a rezistat doar 12 minute pe Meazza. Correa a marcat după un şut respins de Radu. Barella a dat golul serii.

Lautaro a făcut 3-0 în repriza a doua. Fără punct în Serie A, Cremonese a marcat golul de onoare în ultimul minut.

Afla mai multe despre: inter cremoneseionut raduvlad chiriches