VIDEO | EPIC FAIL! Andrei Ivan şi Gabi Enache au stârnit amuzamentul spectatorilor de la Giurgiu. Execuţiile pretenţioase pe care le-au încercat şi ce a ieşit :)

Andrei Ivan şi Gabriel Enache nu traversează cea mai bună perioadă a carierei, dar antrenorii le acordă încredere. În ultimul meci din campionat dintre Astra şi U Craiova, cei doi au stârnit amuzamentul spectatorilor veniţi pe stadionul din Giurgiu.

Astra - U Craiova 1-0

Cele două echipe au încheiat la egalitate prima repriză, scor 0-0, dar în primele 45 de minute s-a jucat de la o poartă la alta. Scorul a fost deschis, în cele din urmă, de Astra. Alibec a fost lansat de Budescu, iar atacantul a marcat, după o cursă începută la jumătatea terenului.

Nu de aceeaşi eficienţă au dat dovadă Gabriel Enache şi Andrei Ivan. Iniţial, în minutul 66 Alibec i-a centrat lui Enache în marginea careului, iar fostul fotbalist al lui FCSB a încercat o execuţie pretenţioasă. Enache a încercat să trimită cu exteriorul spre poartă, dar mingea s-a dus direct în aut.

Apoi, în minutul 74, Ivan a primit o pasă în marginea careului, a avansat şi a vrut să centreze cu exteriorul pentru colegii care atacau poarta, doar că, la fel ca în cazul lui Enache, mingea s-a dus mult spre marginea terenului.

Afla mai multe despre: astra u craiovaastrau craiovagabriel enacheandrei ivanvideo