VIDEO | Espanyol, victorie la limită cu Leganes. Levante şi Girona au remizat într-un meci spectaculos

Premier League

Espanyol a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia Leganes, în etapa a 18-a din La Liga, într-un meci transmis în direct la Telekom Sport 1.

Unicul gol al întâlnirii a fost înscris Borja Iglesias în minutul 9, cu o lovitură de cap expediată din apropiere, după ce şutul expediat de la aproximativ 50 de metri de David Lopez a lovit bara.

În urma acestui succes, Espanyol a acumulat 24 de puncte şi reuşit un salt de şase poziţii, până pe locul al optulea. Leganes rămâne pe 16, cu 19 puncte.

Într-un alt meci disputat vineri seară în La Liga, Levante şi Girona au încheiat la egalitate, scor 2-2. Morales (58) şi Coke (86) au înscris golurile gazdelor, în timp ce pentru oaspeţi au înscris Portu (31) şi Garcia (72). Levante a încheiat partida în inferioritate numerică, după eliminarea lui Postigo, din minutul 69. Cele două echipe rămân vecine de clasament. Girona se află pe poziţia a noua, cu 23 de puncte, la egalitate cu Levante, a zecea clasată.

Afla mai multe despre: leganesgironaespanyol