VIDEO | Execuţia incredibilă a lui Octavian Popescu de la 20 de metri în meciul cu CFR

Octavian Popescu a deschis scorul în partida cu CFR cu o execuţie fantastică.

Execuţia incredibilă de la 20 de metri în meciul cu CFR

FCSB a primit vizita formaţiei CFR Cluj în runda cu numărul 22 din Liga I. Mijlocaşul FCSB-ului a început anul în forţă şi a marcat un gol superb de la 20 de metri pe Arena Naţională.

Fotbalistul a tras de la 20 de metri, lateral dreapta, iar mingea s-a dus direct în vinclu. Portarul CFR-ului a fost surprins şi nu a avut nicio şansă. Pentru atacantul FCSB-ului a fost golul cu numărul 5 al sezonului în cele 18 partide de Liga 1. De asemenea, Octavian Popescu a mai reuşit şi două pase decisive.

Bucuria FCSB-ului nu a durat mult. Debeljuh a egalat pentru CFR în minutul 36, iar 3 minute mai târziu, acelaşi atacant a făcut dubla şi a trecut-o pe CFR în avantaj. Până la urmă, meciul s-a încheiat cu scorul de 3-3, după ce au mai marcat Gheorghe şi Cristea, pentru gazde, şi Chipciu, pentru CFR Cluj.

Afla mai multe despre: fcsb-octavian popescu-cfr