VIDEO | Fabulos! Dennis Man a reuşit să marcheze o dublă în poarta unui gigant din Europa. Goluri superbe marcate de român

Serie A

Dennis Man continuă forma exclentă în meciurile amicale premergătoare noului sezon din Serie A.

Pe Stadio Ennio Tardini, Parma a întâlnit-o pe Atalanta, câştigătoarea Europa Legue din sezonul trecut, într-o partidă amicală pe care echipa lui Dennis Man a disputat-o în faţa propriilor spectatori.

Dennis Man şi Valentin Mihăilă au fost titulari pentru Parma, iar fostul jucător de la FCSB a reuşit o partidă de excepţie şi a reuşit o dublă.

Prima reuşită a venit în minutul 6, la capătul unei curse excelente la finalul căreia l-a executat cu sânge rece pe Juan Musso.

Man a mai punctat o dată în minutul 51 cu o scăriţă de excepţie. Partida s-a terminat cu victoria Parmei, scor 4-1.

Afla mai multe despre: parmaserie adennis man