VIDEO | Fanii lui Fenerbahçe au scandat numele lui Vladimir Putin la meciul din preliminariile Champions League contra lui Dinamo Kiev! Reacţia lui Mircea Lucescu: ”E păcat!”

Dinamo Kiev, echipă antrenată de Mircea Lucescu, a învins, miercuri, în deplasare, formaţia Fenerbahce Istanbul, scor 2-1, după prelungiri, şi s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

Pentru Dinamo Kiev au marcat Buialski (57) şi Karavaev (114). Golul echipei Fenerbahce a fost înscris de Szalai, în minutul 89. În tur, scorul a fost egal, 0-0.

Totuşi, meciul a avut parte de un eveniment neprevăzut. Supăraţi din cauza rezultatului, fanii turci au scandat secunde bune numele lui Vladimir Putin. Momentul a avut loc chiar după ce Dinamo Kiev a marcat în prelungiri golul care a dus-o în avantaj.

Mircea Lucescu a reacţionat după meci. El nu a dorit să spună prea multe şi doar a precizat că este păcat că s-a întâmplat un asemenea eveniment.

Mircea Lucescu nu a dorit să se prezinte la conferinţa de presă care are loc de obicei după finalul meciului.