VIDEO | Fază controversată la Sepsi - FC Argeş! Covăsnenilor li s-a anulat o reuşită care părea valabilă. În loc să egaleze, aceştia s-au trezit conduşi la două goluri

Sepsi Sf. Gheorghe

Fază controversată în duelul dintre Sepsi şi FC Argeş! La 0-1, şi doar cu minute înainte ca piteştenii să îşi dubleze avantajul, echipei lui Leo Grozavu i s-a anulat un gol care părea valabil.

Fază controversată la Sepsi - FC Argeş!

O nouă fază controversată de arbitraj în Liga 1! De această dată, Sepsi este victima oficialilor, cu trupa lui Leo Grozavu simţindu-se, pe bună dreptate, lezată după golul anulat în meciul cu FC Argeş. Cu piteştenii în avantaj, covăsnenni crezuseră ză au egalat, însă reuşita lor a fost anulată pe motiv de offside.

Ashkovski înscrisese după bara lui Eder, iar reluările arătau că acesta s-ar fi aflat într-o poziţie regulamentară. Însă, reuşita nu s-a pus, iar minute mai târziu, cu Argeş deja în avantaj, Turda a marcat pentru a face 0-2.