VIDEO | Fază de cascadorii râsului. Blănaru avea ”treabă” pe telefon în timpul partidei cu Sepsi: ”A primit mesaj de RO-ALERT” :)

CS Mioveni

Echipa CS Mioveni a câştigat în deplasare, vineri, în faţa formaţiei Sepsi OSK Sf. Gheorghe, scor 1-0, în primul meci al etapei cu numărul 9 din Superligă.

VIDEO | Fază de cascadorii râsului. Ştefan Blănaru avea treabă pe telefon în timpul partidei cu Sepsi: ”A primit mesaj de RO-ALERT” :)

Krasniqi a marcat unicul gol al meciului, în minutul 53, cu un şut din marginea careului. Este prima victorie a echipei CS Mioveni în această ediţie din Superligă, în timp ce Sepsi a bifat a treia înfrângere consecutivă.

Ştefan Blănaru a fost schimbat la pauză şi a continuat să vadă partida de pe bancă.

Camerele de la stadion l-au surprins pe Blănaru cu telefonul în timp ce echipa sa evolua împotriva lui Sepsi. MM Stoica s-a amuzat copios de episod.

”Poate a primit mesaj RO-ALERT. (râde) Chiar am văzut, recent, nişte copii de mingi care se jucau în pauză şi între timp stăteau şi pe telefon... Incredibil. Mi se pare ceva foarte grav... Totuşi faci parte din organizarea meciului, trebuie seriozitate. E simpatică doar pentru că au câştigat”, a declarat MM Stoica.

A fost prima victorie a argeşenilor şi a treia înfrângere consecutivă pentru Sepsi.

Au evoluat următoarele echipe:

SEPSI: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Bălaşa, Ispas  - C. Matei (Tudorie 59), N. Păun, Aganovic (Francisco Junior 59) - I. Gheorghe (Golofca 60), Rondon (Bărbuţ 82), Ştefănescu. ANTRENOR: Cristiano Bergodi

CS MIOVENI: I. Popescu - A. Iacob, Scarlatache, Garutti - Oancea, Pop, Lixandru, Trif(Burnea 90) – Buziuc (Kabananga 64), Blănaru (Krasniqi 46), Rădescu (D. Toma 72). ANTRENOR: Flavius Stoican

Afla mai multe despre: cs mioveniblănaru