VIDEO | Fază dificilă în partida CFR - Farul! Hagi a cerut să fie validat un gol pentru echipa lui

Farul Constanța

CFR Cluj şi Farul Constanţa s-au întâlnit, duminică, de la ora 21:30, iar partida a putut fi urmărită în format video-text, pe orangesport.ro şi în direct pe Orange Sport 1.

Echipa lui Gică Hagi a avut două ocazii imense în prima repriză. Prima dintre ele a fost în minutul 20, când Moldoveanu a scăpat singur cu portarul, dar nu l-a putut învinge pe Karlo Letica.

În minutul 28, Alexi Pitu i-a pasat excelent în careu lui Grameni, care a trimis mingea din cădere. La această fază, portarul CFR a reuşit să respingă golul de pe linia porţii. După ce mingea a fost scoasă în afara liniei porţii, echipa lui Gică Hagi a cerut să fie validat golul.

Pe reluări se poate observa intervenţia de linie a portarului de la CFR, dar este greu de spus dacă mingea a depăşit cu toată circumferinţa ei linia porţii.

Afla mai multe despre: farul-cfr-hagi