VIDEO FC Barcelona - Napoli 3-1. Catalanii au câştigat şi s-au calificat în ”sferturile” Champions League

FC Barcelona - Napoli s-a terminat 3-1 şi catalanii s-au calificat în ”sferturile” Champions League.

VIDEO FC Barcelona - Napoli 3-1 (min 15 Lopez, min 16 Cancelo, min 83 Lewandowski / min 30 Rrahmani)

Echipele de start:

• Barcelona: Ter Stegen (cpt.) - Kounde, Araujo, Cubarsi, Joao Cancelo - Lopez, Christensen, Gundogan, Yamal, Lewandowski
  • Rezerve: Pena, Astralaga, Inigo, Joao Felix, Romeu, Roque, Sergi Roberto, Casado, Hernandez, Guiu, Fort
  • Napoli: Meret- Di Lorenzo (cpt.), Rrahmani, Jesus, Mario Rui - Anguissa, Lobotka, Traore - Politano, Osimhen, Kvaratskhelia
  • Rezerve: Contini, Gollini, Natan, Olivera, Simeone, Cajuste, Ngonge, Lindstrom, Mazzocchi, Ostigard, Raspadori

Min 90+4: Final de meci. Victorie pentru FC Barcelona!

Min 83: GOOOOOOOOOOOL Barcelona! Lewandowski a marcat!

Min 79: Ocazie Napoli. Lindstrom, aproape de a marca! Mingea trece pe lângă poarta apărată de Meret.

Min 67: Cartonaş galben şi pentru Olivera.

​Min 64: Traore a intrat tare la Cancelo şi vede direct cartonaşul galben.

Min 46: A început repriza secundă!

Min 45: Pauză!

Min 30: GOOOOOOOOOL Napoli. Rrahmani reduce din diferenţă!

Min 16: GOOOOOOOOL Barcelona! Ce început de meci! Cancelo a marcat pentru 2-0 după un contraatac superb făcut de Yamali.

Min 15: GOOOOOOOOOOL Barcelona! Lopez deschide scorul.

Min 1: A început partida!

Partida de astăzi de pe Orange Sport 1 se reia de la scorul de 1-1. În meciul din tur, în Italia, Lewandowski a deschis scorul în minutul 60, însă campioana entitre din Serie A a egalat în minutul 75 prin nigerianul Osimhen.

FC Barcelona traversează cea mai bună perioadă a sezonului. Cu opt meciuri consecutive fără înfrângere, în toate competiţiile, echipa lui Xavi porneşte cu prima şansă în faţa italienilor. Acum, catalanii vin după trei meciuri consecutive fără gol primit, serie în care a înregistrat două victorii, cu Mallorca şi cu Getafe, şi o remiză albă la Athletic Bilbao.

De partea cealalată, schimbarea de antrenor începe să se simtă la Napoli. Campioana entitre din Serie A are şase meciuri consecutive fără înfrângere în toate competiţiile, iar acum vine după o remiză, 1-1, pe propriul teren, în campionat, cu Torino. Înaintea acestui duel, Napoli câştigase pe terenul lui Juventus cu scorul de 2-1.

Afla mai multe despre: champions league