VIDEO | FC Botoşani - FCU Craiova 1948 1-1. Dawa a egalat în minutul 90 şi a anulat reuşita superbă a lui Sidibe!

FC Botoşani şi FCU Craiova 1948 au remizat, 1-1, la Botoşani, în etapa a 10-a din Liga 1.

LIVE VIDEO | FC Botoşani - FCU Craiova 1948 1-1 (Dawa 90 / Sidibe 60)

Echipele de start:

FC Botoşani: Pap - Braun, Racoviţan, Tchakonte, Ţigănaşu - Florescu, Edjouma, Ongenda - Kage, Sila, Souza Silva
Rezerve: Contra, Patache, Remacle, Fili, D. Croitoru, Barbosa Santos, Roman, Tîrcoveanu, Petkovski
FCU Craiova 1948: R. Popa - Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert - Asamoah, Dr. Albu, Van Durmen - Sidibe, Cl. Bălan, Ondaan
Rezerve: Mogoşanu, Gajic, Paramatti, V. Pop, Blidar, Bauza, Raicea, Compagno, Buşu

Min. 90+6 - Final de meci.

Min. 90 - GOOOOOOLLLLL FC Botoşani! Dawa înscrie şi egalează, înainte de prelungiri. S-a înălţat perfect la o centrare şi a reluat cu capul în plasă.

Min. 60 - GOOOOOLLLLLLL FCU CRAIOVA 1948! Sidibe înscrie cu o execuţie de senzaţie!

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 45+2 - Final de primă repriză.

Min. 1 - A început meciul.

FC Botoşani primeşte pe teren prorpriu, de pe locul doi al clasamentului, vizita oltenilor de la FCU Craiova 1948. Botoşaniul e în mare formă, echipa lui Croitoru putând să ajungă la cinci puncte de locul trei, ocupat de FCSB, dacă învinge formaţia lui Adi Mutu.

FC Botoşani are trei victorii, o înfrângere şi un egal în ultimele cinci meciuri.

De partea cealaltă, FCU Craiova 1948 are cinci meciuri la rând fără succes în Liga 1, dar a câştigat în Cupa României cu Petrolul, 1-0. Oltenii lui Mutu vin după două înfrângeri la rând, iar confruntarea cu una dintre cele mai în formă echipe ale momentului, FC Botoşani, se anunţă una grea.

Afla mai multe despre: fc botosanifcu craiova 1948live videoliga 1