You are here:

VIDEO | FCSB a plecat în cantonamentul din Olanda! Noul transfer a făcut deplasarea, Tănase şi Ngezana au lipsit

VIDEO | FCSB a plecat în cantonamentul din Olanda! Noul transfer a făcut deplasarea, Tănase şi Ngezana au lipsit

FCSB

Comentarii

FCSB a plecat, vineri dimineaţa, în cantonamentul din Olanda unde va pregăti noul sezon.

După un sezon aproape ratat, salvat cu calificările pe tabloul principal din Europa League la începutul stagiunii, dar şi cu accederea în preliminariile Conference League la final, FCSB a plecat în Olanda pentru a pregăti un sezon care speră să fie mai bun.

FCSB a plecat în Olanda, în cantonament

Bîrligea, Mihai Popescu, Lixandru, Creţu sau noul transfer Ronny Labonne au făcut deplasarea cu echipa "roş-albastră".

FCSB se pregăteşte pentru noul sezon printr-un cantonament de vară în Olanda, localitatea Venray. Echipa condusă de Marius Baciu s-a reunit pe 22 iunie şi va sta în Ţările de Jos pentru pregătirea centralizată şi meciuri amicale.

Unul dintre meciurile amicale pe care FCSB le joacă în Olanda va fi cu Royale Union Saint-Gilloise, echipa care l-a cumpărat pe Darius Olaru (28 de ani).

Florin Tănase n-a făcut deplasarea

Florin Tănase (31 de ani), fotbalist aflat la final de contract cu FCSB, nu a făcut deplasarea în cantonament. Deşi se spera că va ajunge la o înţelegere cu patronul Gigi Becali pentru prelungirea contractului, se pare că lucrurile merg spre o despărţire.

Un alt jucător care n-a făcut deplasarea este Siyabonga Ngezana, cel căruia FCSB i-a dat voie să vină din Africa de Sud direct în Olanda, la pregătire. 

Afla mai multe despre: fcsbplecarecantonamentdeplasare 

viewscnt
Articole similare