VIDEO FCSB a primit două penalty-uri controversate! Ce s-a întâmplat pe Arena Naţională

FCSB conduce partida cu UTA Arad, scor 2-0, după ce a marcat din penalty-uri prea uşor acordate.

In minutul 21, primul penalty a fost acordat după ce Octavian Popescu a căzut prea uşor după un duel cu Roger, mijlocaşul echipei UTA Arad. Marian Barbu, arbitrul partidei, a dictat, fără să stea pe gânduri penalty... spre nemulţumirea oaspeţilor!

„Părerea mea, deşi nu ştiu dacă e importantă, e că nu e penalty”, a spus Emil Grădinescu, comentatorul Telekom Sport al partidei.

A doua fază controversată s-a produs in minutul 81, când Barbu a dictat al doilea penalty in favoarea gazdelor! Arbitrul a considerat că a existat un henţ in careu făcut de Medimorec, dar reluările arată că balonul centrat de Dumiter ieşise în afara terenului!

Afla mai multe despre: fcsbutaarbitraj