VIDEO | FCSB - Dinamo Kiev 1-1. Ioan Hora marchează la debut şi îl salvează în ultima fază pe Teja de la prima înfrângeregalerie foto

FCSB a încheiat stagiul de pregătire din Spania cu un nou egal. După remizele cu FC Lucerna, 0-0, şi cu Shanghai Shenhua, 2-2, roş-albaştrii au încheiat la egalitate partida cu Dinamo Kiev, scor 1-1.

Intrat în minutul 72, Ioan Hora a marcat la debut şi a evitat in extremis o înfrângere cu Dinamo Kiev. Atacantul sosit în această săptămână în cantonamentul din Spania a egalat în ultima fază, după ce ucrainenii deschiseseră scorul în minutul 90 prin Sidcley.

FCSB - Dinamo Kiev 1-1
Au marcat: Sidcley '90 / Hora '90+4

Echipele de start:

• FCSB: Bălgrădean - Benzar, Planic, Filip, Morais - Nedelcu, Stoian - Man, Tănase, Coman - Rusescu
    Rezerve: Vlad, Bălaşa, Moruţan, Momcilovic, Dumitru, Roman, Moldovan, Hora, Toma, Stan, Teixeira

• Dinamo Kiev: Makhankov - Kravchenko, Burda, Shabanov, Pivaric - Tche Tche, Andriyevskyi, Shaparenko - Tsitaishvili, Sol, Tsygankov

Min. 90+4 - GOOOOOOOL FCSB! Debut perfect pentru Ioan Hora. Intrat în minutul 72, atacantul egalează în ultima fază pentru vicecampioana României

Min. 90 - GOOOOOL Dinamo Kiev! Sidcley deschide scorul cu o execuţie frumoasă din lovitură liberă

Min. 72 - Ioan Hora debutează la FCSB. În acelaşi timp, Alexandru Stan intră în locul lui Florinel Coman

Min. 63 - Mihai Teja face patru schimbări în acelaşi timp. Moruţan, Teixeira, Bălaşa şi Roman intră în locul lui Man, Stoian, Planic şi Tănase

Min. 61 - Ocazie mare pentru Dinamo Kiev, dar Bălgrădean intervine din nou foarte bine

Min. 32 - Ocazie uriaşă ratată de Florinel Coman. Mijlocaşul celor de la FCSB a încercat să trimită mingea peste portarul ucrainenilor, însă execuţia l-a trădat pe Coman

Min. 30 - Fază frumoasă creată de jucătorii din ofensiva roş-albaştrilor, dar şutul lui Rusescu este respins în corner de portarul lui Dinamo Kiev

Min. 18 - Ocazie mare a lui Dinamo Kiev, însă Bălgrădean scoate perfect de sub bară

Min. 1 - A început partida

UPDATE | Avem echipa de start a celor de la FCSB. Sosit în această săptămână în cantonamentul din Spania, Ioan Hora va începe meciul pe banca de rezerve

• LIVE VIDEO | FCSB - Dinamo Kiev, ora 17:00. Aici vei găsi toate fazele importante ale partidei

FCSB va juca ultimul amical al cantonamentului din Spania în faţa celor de la Dinamo Kiev, vicecampioana Ucrainei. Va fi ocazia pentru Ioan Hora să debuteze în tricoul roş-albastru după ce a semnat cu vicecampioana României exact în ziua în care Planic & Co remizau în faţa chinezilor. După întâlnirea de astăzi, stagiul din Spania se va încheia pentru echipa lui Teja care va reveni mâine în ţară. Primul meci oficial al FCSBului din acest an va fi cel împotriva Dunării Călăraşi pe 2 februarie, în etapa a 22-a a Ligii I.

Afla mai multe despre: fcsbdinamo kievhoratejaamicalspania