VIDEO | FCSB - PAOK 1-2. Prima înfrângere a verii pentru vicecampioana României. Man a marcat golul de onoare al roş-albaştrilor

Fotbal intern

După remizele cu Club Brugge şi cu Ajax Amsterdam, FCSB a pierdut amicalul cu PAOK. Echipa pregătită de Răzvan Lucescu a marcat de două ori în primele zece minute, iar roş-albaştrii n-au mai putut să revină. Dennis Man a marcat golul de onoare în minutul 47.

FCSB a început meciul în formula: A. Vlad - R. Benzar, Bălaşa, L. Filip, Morais - Dr. Nedelcu, Moruţan, Qaka - Jakolis, Fl. Tănase, D. Benzar.

Au mai evoluat: Pintilii, Man, Teixeira, Ovidiu Popescu, Coman, Planici, I.Stoica

În ultimul meci amical din Olanda, FCSB va întâlni, vineri, echipa Al Gharafa, din Qatar.

FCSB - PAOK 1-2 (VIDEO AICI)

Au marcat: Man '47 / Vieirinha '5, El Kaddouri '10

Echipele de start:

FCSB: Vlad - R. Benzar, Bălaşa, Filip, Morais - Nedelcu, Moruţan, Qaka - Jakolis, Tănase, D. Benzar
Rezerve: Ducan, Bălgrădean, Pintilii, Planic, Coman, Stoica, Ov. Popescu, Toma, Dumitru, Teixeira, Man

PAOK: Paschalakis - Matos, Crespo, Varela, Vieirinha - Mauricio, Canas - Limnios, El Kaddouri, Biseswar - Pelkas

Min. 47 - GOOOOOL FCSB! Man profită de o pasă greşită din apărarea grecilor, driblează portarul, apoi marchează fără probleme şi reduce din diferenţă pentru echipa lui Dică

Min. 45 - Fluier final al primei reprize. PAOK conduce cu 2-0

Min. 37 - Noi probleme în apărarea roş-albaştrilor. O centrare pe jos îl găseşte pe un jucător liber în careul de şase metri, însă acesta trimite mult peste poarta lui Vlad

Min. 10 - GOOOOL PAOK! Echipa pregătită de Răzvan Lucescu îşi dublează avantajul prin El Kaddouri, tot în urma unei faze fixe

Min. 5 - GOOOOOL PAOK! Grecii deschis repede scorul, după o lovitură liberă din marginea terenului

Min. 1 - Fluier de start al centralului. Lovitura de start i-a aparţinut lui PAOK

UPDATE 19:00 | Primul 11 pe care se va baza Nicolae Dică în amicalul cu PAOK:

Roş-albaştrii vor disputa al treilea meci din stagiul de pregătire din Olanda şi al cincilea din această vară. Seria a început cu două meciuri împotriva unor adversari modeşti din liga a 4-a, cărora elevii lui Dică le-au înscris 13 goluri. De când au ajuns în Olanda, steliştii au mai disputat două meciuri amicale, ambele încheiate 1-1, cu Brugge şi cu Ajax. Partida cu PAOK va fi însă una special. În primul rând, pentru că pe banca vicecampioanei Greciei stă Răzvan Lucescu. În al doilea rând, pentru că cele două echipe au stabilit un plan special pentru acest meci – se vor disputa două reprize de câte 60 de minute.

Adversarul de luni al FCSB este unul extrem de puternic. PAOK a terminat pe locul secund în Grecia în sezonul trecut, dar acest lucru s-a întâmplat numai din cauza depunctărilor. Altfel, echipa ar fi trebuit să câştige titlul. Pentru echipa lui Răzvan Lucescu, meciul cu FCSB va fi al treilea din această perioadă de pregătire. Palmaresul grecilor arată o remiză şi o înfrângere până acum, 1-1 cu Anderlecht şi 1-2 cu Nordsjaelland.

Primul 11 al FCSB cu Ajax : Balgradean - R. Benzar, Planic, Balasa, Morais Jr - Pintilii, Teixeira, Ov. Popescu - Man, Tanase (cpt), Coman. În partea secundă au intrat Morutan, Qaka, Jakolis, Filip, Nedelcu, Daniel Benzar si Dumitru.

Afla mai multe despre: paokfcsbgreciaamical