VIDEO | FCU Craiova 1948 - Sepsi, întrerupt de două ori din cauza scandărilor xenofobe!

FC U Craiova

În minutul 90 al meciului FCU Craiova 1948 - Sepsi, după scandări xenofobe, arbitrul Adrian Cojocaru a oprit partida din Bănie.

VIDEO | FCU Craiova 1948 - Sepsi, întrerupt de două ori din cauza scandărilor rasiste!

Ultraşii Craiovei lui Mititelu şi-au dat în petec la partida cu Sepsi. Meciul, ultimul din play-out-ul Ligii 1, a fost întrerupt de două ori din acelaşi motiv: scandări xenofobe!

Mai întâi, în minutul 19 partida a fost întreruptă de Adrian Cojocaru, scandările xenofobe obligându-l să aplice regulamentul. Partida s-a reluat, dar a fost întreruptă din nou, când mai are doar un minut din timpul regulamentar.

În minutul 90, la scorul de 4-0 pentru Sepsi, Adrian Cojocaru a fost din nou întrerupt după ce scandările xenofobe au continuat.

Afla mai multe despre: liga 1sepsifcu craiovascandari