VIDEO Final incendiar la Gloria - Oţelul. ”Scandal, bătaie!”. Adrian Mihalcea a terminat meciul ”pe jos” după ce s-a certat cu Dorinel Munteanu

Liga 2

Oţelul Galaţi a pierdut meciul cu Gloria Buzău, 0-1.

VIDEO Final incendiar la Gloria Buzău - Oţelul Galaţi.  ”Scandal, bătaie!”. Dorinel Munteanu şi Adrian Mihalcea s-au certat pe gazon

Gloria Buzău a învins-o pe Oţelul Galaţi, scor 1-0, în etapa a noua din play-off-ul Ligii 2. Golul a fost marcat de Ariel Lopez, în minutul 38. Datorită acestui rezultat, a doua promovată direct în Superligă se va afla în ultima etapă, cât şi echipele care vor merge la baraj.

Final incendiar de meci la Gloria Buzău - Oţelul Galaţi, scor 1-0. În minutul 5 al prelungirilor, Adi Mihalcea s-a aruncat pe gazon şi a pretins că a fost lovit de adversar.

Arbitrul partidei l-a eliminat pe motiv de simulare. Antrenorul este, astfel, suspendat pentru meciul din ultima etapă!

De asemenea, spiritele s-au încins în minutul 78. Dorinel Munteanu şi Adrian Mihalcea s-au certat pe marginea terenului. Antrenorul Oţelului s-a luat de omologul lui. Scandalul a continuat şi în drumul spre vestiare. Cei doi antrenori s-au înjurat reciproc şi au fost greu de calmat.

Afla mai multe despre: adrian mihalceadorinel munteanu