VIDEO | Gabi Iancu, eurogol în Superligă! Jucătorul lui Marius Croitoru a marcat dintr-o lovitură liberă de la peste 25 de metri

FC U Craiova

Vineri seara, U Cluj a primit vizita lui FC U Craiova, în a doua partidă din a noua etapă a Ligii 1. Meciul se vede, în direct, pe Orange Sport 1 şi Orangesport.ro.

Meciul a început rău pentru olteni. Echipa lui Croitoru a părut depăşită de ritmul partidei, iar U Cluj a ratat mai multe ocazii. În minutul 28, Filip a reuşit să deschidă scorul la Mediaş.

În minutul 35, echipa lui Eugen Neagoe a fost aproape să facă 2-0, dar Elly Fernandes a lovit bara.

Craiova nu a trimis niciun şut pe poartă, până în minutul 45+2. Gabi Iancu şi-a asumat responsabilitatea de a şuta din lovitură liberă de la peste 25 de metri. Mingea s-a dus superb şi a intrat în poartă.

Afla mai multe despre: fc u craiova-gabi iancu-superligă