VIDEO Gaziantep - Yeni Malatyaspor, suspendat! Marius Şumudică a făcut scandal şi a fost eliminat

Meciul dintre echipa Gaziantep, la care Alexandru Maxim şi Alin Toşca au fost titulari, şi Yeni Malatyaspor, formaţia pregătită de Marius Şumudică, a fost suspendat, marţi, din cauza ninsorii abundente.

VIDEO Gaziantep - Yeni Malatyaspor, suspendat! Marius Şumudică s-a luat în gură cu arbitrii şi a fost eliminat

După ce s-a jucat doar o repriză, partida a fost suspendată, iar antrenorul Marius Şumudică a primit al doilea galben după o discuţie pe culoarul care duce la vestiare cu arbitrul Umit Ozturk. Românul nu a fost de acord cu suspendarea meciului, afirmând că duelul trebuie jucat în ciuda vremii.

După mai multe insistenţe din partea lui Şumi, Ozturk şi-a pierdut răbdarea şi i-a arătat cartonaşul roşu.

Partida contând pentru etapa a XXII-a a campionatului Turciei, va continua miercuri, de la ora 17.00, cu repriza a doua, de la scorul de 0-0.

Antrenorul român nu va putea sta pe bancă la reluarea partidei şi va trebui să stea în tribună şi runda viitoare.

Yeni este pe ultimul loc în prima ligă din Turcia, cu doar 15 puncte. În runda următoare echipa lui Şumudică se va duela cu Beşiktaş.

Afla mai multe despre: marius sumudicayeni malatyasporgaziantep