VIDEO | Gest golănesc al lui Alin Şeroni. L-a scuipat pe Alexandru Benga. Decizia surprinzătoare a arbitrului

UTA

Echipa UTA Arad a învins, sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia FC Botoşani, într-un meci contând pentru etapa a 25-a din Superligă.

La Arad, gazdele au primit penalty încă din minutul 3, după un henţ al lui Şeroni, iar Stefan Milosevic a transformat lovitura de pedeapsă în minutul 4. După numai şapte minute, Milosevic a primit o pasă de la Rareş Pop şi a înscris pentru 2-0.

În minutul 28, VAR-ul a anulat pentru o poziţie de ofsaid golul reuşit de Dragu, pentru oaspeţi. Aceştia însă au reuşit totuşi să înscrie prin Mihai Roman II, în minutul 38. Prima repriză s-a încheiat cu arădenii având tot două goluri avans, după reuşita lui Rareş Pop din minutul 45+3.

Alin Şeroni a fost protagonistul unui moment urât spre finalul primei reprize. Fotbalistul de la Botoşani l-a scuipat pe Benga.

Spre nemulţumirea lui Benga, arbitrul partidei nu i-a arătat nici măcar cartonaşul galben lui Şeroni.