VIDEO | Gest incredibil făcut de Cristiano Ronaldo. Cum şi-a umilit un adversar în meciul cu AS Roma şi ce "palmă" a primit apoi

Atacantul echipei Juventus Torino, Cristiano Ronaldo, şi-a ironizat un adversar, în timpul meciului cu AS Roma, disputat duminică seară, pe Stadio Olimpico.

În minutul 59 al meciului pierdut de echipa sa, scor 2-0, portughezul a intrat în conflict cu căpitanul gazdelor, Alessandro Florenzi. Italianul i-a cerut socoteală lui Cristiano Ronaldo pentru că portughezul nu a dat mingea afară deşi Edin Dzeko avea nevoie de îngrijiri medicale, moment în care atacantul lui Juventus i-a dat o replică ironică adversarului său.

"Eşti prea scund ca să vorbeşti", a spus portughezul către Florenzi, care măsoară 1,73 metri.

Calmat cu greu de coechipieri, Florenzi i-a dat cea mai bună replică lui Cristiano Ronaldo, deschizând scorul în minutul 79, pentru ca Edin Dzeko să stabilească scorul final în minutul 90+2.

Afla mai multe despre: ronaldo