VIDEO | Gică Hagi, eliminat imediat după Farul - Hermannstadt! „Regele” a fost uimit de decizia lui Feşnic: „Dar ce am zis?”

Farul Constanța

Gică Hagi a fost eliminat imediat după fluierul final din Farul - Hermannstadt, scor 1-1.

Farul nu a reuşit nici de această dată să câştige în Superligă, iar Gică Hagi a făcut o criză de nervi. Horaţiu Feşnic, „centralul” meciului de la Ovidiu, nu a ezitat şi i-a arătat cartonaşul roşu după ce a fluierat finalul partidei.

Gică Hagi a fost nedumerit de decizie. „Dar ce am zis?”, a fost întrebarea pusă de managerul Farului. Supărarea lui Hagi nu s-a oprit aici. În drum spre vestiar, tehnicianul „marinarilor” a făcut o nouă criză de nervi. A urlat de-a dreptul la Horaţiu Feşnic

„E fault. E fault şi nu ai dat! De ce ai VAR? Marele smecher de la Cluj!”, a izbucnit Hagi în drumul spre vestiar.

Farul a fost egalată pe final de Hermannstadt, după golul magnific reuşit de Baba Alhassan în minutul 90+1. Gazdele au deschis scorul în prima repriză, după golul reuşit de Artean în minutul 27.

În urma acestui rezultat, Farul ocupă locul 7, cu 22 puncte adunate în 16 meciuri. De cealaltă parte, FC Hermannstadt rămâne pe loc de play-off. Sibienii sunt pe locul 4, cu 24 de puncte în 16 meciuri.

Afla mai multe despre: gica hagifarulhermannstadteliminare