VIDEO Gicu Grozav face spectacol în Ungaria! A marcat un hat-trick, iar echipa sa a produs surpriza etapei

Gicu Grozav (30 de ani) a fost autorul unui hat-trick în meciul dintre MOL Fehervar-Diosgyori VTK, scor 1-3.

Dată favorită, MOL Fehervar nu a reuşit să îşi respecte statutul şi a suferit o înfrângere drastică pe teren propriu.

Grozav le-a făcut seara amară, după ce a făcut spectactol! Atacantul a marcat un hat-trick de senzaţie. A înscris în minutele 60, 61 şi 89. Primele două reuşite au venit cu lovituri de cap, iar cea decisivă pe contraatac.

• 6 goluri a marcat Gicu Grozav în acest sezon, pentru Diósgyőri VTK

Fundaşul central Adrian Rus a fost introdus în minutul 67, în timp ce portarul Arpad Tordai a fost rezervă neutilizată.

Diosgyori ocupă în continuare ultima poziţie în prima ligă a Ungariei, cu 20 de puncte. În timp ce, MOL Fehervar este pe locul 3, cu 33 de puncte. Liderul clasamentul este Ferencvaros, cu 53 de puncte.

Afla mai multe despre: gicu grozav