VIDEO | Gigi Becali, luat peste picior de Florinel Coman: "Dacă era Mbappe la FCSB, era schimbat în minutul 20!”

Florinel Coman a oferit o reacţie savuroasă după meciul cu FC Botoşani.

FCSB a învins-o, luni, pe Arena Naţională, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa FC Botoşani, în penultimul meci al etapei a XXI-a din Superligă.

Golul a fost marcat de Florinel Coman, în minutul 78. Din minutul 83, FC Botoşani a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Sadiku.

La finalul meciului, Florinel Coman a fost întrebat despre finala Campionatului Mondial. Atacantul de la FCSB, a spus, mai în glumă, mai în serios, că dacă Mbappe era FCSB, ar fi fost schimbat în minutul 20.

El a făcut aluzie la jocul slab al francezului de până în minutul 80 şi deciziile luate de Gigi Becali la echipa bucureşteană.

”Nu am ţinut cu nimeni în finală. Sincer. Eu am ţinut de la început cu Portugalia, pentru Cristiano. Dar aseară m-am uitat ca un iubitor de fotbal.

A fost o finală foarte spectaculoasă. Dacă eram Mbappe la noi, era schimbat în minutul 20. Să spun aşa. Îi dedic golul tatălui meu, care a împlinit astăzi 50 de ani şi îl iubesc foarte mult”, a spus Florinel Coman, la finalul meciului.

Afla mai multe despre: fcsb-florinel coman-mbappe