VIDEO | Gloria Buzău - CSA Steaua 1-0, în etapa a 5-a a play-off-ului din Liga 2. Steliştii, dezamăgitori după victoria cu Dinamogalerie foto

Liga 2

Gloria Buzău a învins-o pe Steaua Bucureşti, sâmbătă, scor 1-0, într-o partidă din etapa a 5-a a play-off-ului din Liga 2.

• Partida dintre Gloria Buzău şi CSA Steaua a fost transmisă în direct pe Orange Sport 1, dar şi în format LIVE VIDEO pe site-ul orangesport.ro.

Gloria Buzău - CSA Steaua 1-0 (Ariel Lopez 71)

Min. 90+5: Final de meci!

Min. 90: Cartonaş roşu, Gloria Buzău! Sampaio a văzut două cartonaşe galbene în decurs de şapte secunde!

Min. 71: GOOOLLL Gloria Buzău! Lopez deschide scorul după un corner, cu o lovitură de cap, la o fază în care apărarea Stelei a ”dormit în ghete”.

Min. 1:  A început partida.

Echipele de start

• Gloria Buzău: 29. Rusu - 21. Oteliţă, 6. Vîrtej, 4. Wiktorski, 16. Sălceanu - 14. Lopez, 27. Gaitan, 10. Angelov -  7. Sampaio, 9. Boiciuc, 18. Blejdea
  • Rezerve: 13. Horeboiu - 17. Marku, 70. Şuteu, 19. Godwin, 11. Lazăr, 98. V.Alexandru, 25. Greu, 23. Pandele, 22. Uţiu
  • Antrenor: Adrian Mihalcea.

• CSA Steaua: 1. Dincă - 19. Drăghici, 4. Beţa, 98. Sabău, 70. Corbu - 42. Balgiu, 10. Enceanu - 11. Ad. Popa, 79. Bodişteanu - 77. Chipirliu, 23. Chunchukov.
  • Rezerve: 22. Iancu - 6. Mihăescu, 97. Ciocoteală, 21. Raicu, 17. Oroian, 8. Bărbulescu, 9. Pacionel, 99. Trică. 13. Ad.Ilie.
  • Antrenor: Daniel Opriţa.

Gloria Buzău şi Steaua s-au întâlnit o singură dată în acest sezon al Ligii 2, în Ghencea, iar scorul a fost egal, 1-1.

Boiciul a deschis scorul pentru buzoieni în minutul 3, iar Bărbulescu a readus egalitatea în minutul 52, stabilind, astfel, şi scorul final.