VIDEO | Gluma serii. ”Iulian Călin l-a eliminat pe Romică Ţociu”. MM Stoica s-a amuzat copios după Craiova - Chindia

FC U Craiova

Echipa FCU Craiova a învins vineri, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Chindia Târgovişte într-un meci din etapa a 6-a a play-out-ului Superligii.

Gazdele au avut o primă mare ocazie în minutul 45, când Celea a scos din faţa porţii şutul lui Albu, faza a continuat, iar Mascarenhas a centrat de pe stânga, în careu, de unde Baeten a reluat în plasă cu un voleu superb.

Dragoş Albu a ratat un penalti pentru Craiova, în minutul 65, şutul său fiind apărat de Căbuz.

Spre finalul partidei Iulian Călin a început un nou ”meci”... cu cei din conducerea Craiovei. Arbitrul a împărţit cartonaşe pentru tot staff-ul oltean. Când a văzut momentul, Toni Petrea a avut o criză de râs :). Tehnicianul a fost suprins cu lacrimi la ochi, semn că l-a amuzat teribil situaţia.

De asemenea, MM s-a amuzat copios pe seama preparatorului de la Craiova: ”Iulian Călin l-a eliminat pe Romică Ţociu” :).

FCU Craiova este pe locul 1 în play-out, cu 31 de puncte, în timp ce Chindia se află pe locul 7, cu 22 de puncte.

Echipele care au evoluat:

• FCU CRAIOVA: Gurău - R. Negru, Duarte, Danny Henriques, Mascarenhas – Asamoah (Piccolomo 72), D. Albu – Baeten (G. Ganea), Bauza, Van Durmen (Bahassa 68) - A. Chiţu (A. Huyghbaert). ANTRENOR: Nicolo Napoli
  • CHINDIA: Căbuz - Căpuşă, Celea, Corinus, Boldor (C. Dinu 38) - Perianu, Vorobjovas (S. Buş 60) - Neguţ (A. Şerban 83), Popadiuc, D. Dumitraşcu - D. Popa. ANTRENOR: Toni Petrea

Afla mai multe despre: craiovamm stoicachindia