VIDEO | Gol... dar nu! Fază antologică la Ploieşti! Jair s-a bucurat prea devreme la penalty-ul ratat de Budescu

Petrolul şi ”U” Cluj au terminat nedecis primul meci din acest sezon de Superligă pentru cele două echipe, scor 1-1, la capătul unei partide ce le-a avut pe toate.

”Şepcile roşii” au deschis scorul după un sfert de oră, graţie unei faze superbe finalizată cu şutul lui Alex Chipciu. Într-o atmosferă sud-americană, ”găzarii” au restabilit egalitatea în minutul 30 prin Musi care a marcat primul său gol din carieră în Superligă.

În minutul 57, Piţian a atins mingea cu mâna în propriul careu, iar Marcel Bîrsan a arătat punctul cu var în urma consultării arbitrajului video. Gorcea a parat şutul lui Budescu de la 11 metri, fază ce se trebuia repetată din cauza faptului că Mihai Bordeianu a pătruns în careu înainte ca jucătorul FCSB-ului să şuteze.

În stilul lui Marcelo, pe vremea când brazilianul celebra penalty-urile lui Cristiano Ronaldo înainte ca portughezul să le transforme, Jair a fost prea sigur că Budescu va înscrie.

Afla mai multe despre: u clujpetrolulbudescu