VIDEO | GOL Florin Andone! Atacantul român a ”furat” mingea unui fundaş, a marcat pentru Brighton şi a devenit erou

Atacantul Florin Andone a marcat un gol pentru Brighton în meciul din deplasare cu West Bromwich Albion, din cea de-a doua manşă a şaisprezecimilor de finală ale Cupei Angliei.

Internaţionalul român a restabilit egalitatea în minutul 82, după ce a profitat de mai multe greşeli în lanţ ale apărătorilor adverşi şi a marcat printre picioarele portarului.

Kyle Bartley reuşise să deschidă scorul pentru West Brom în minutul 76.

În tur, cele două echipe au remizat, scor 0-0, astfel că partida a intrat în prelungiri. Până la urmă, golul lui Florin Andone s-a dovedit extrem de important. Meciul a intrat astfel în prelungiri, unde Brighton s-a impus cu 3-1, prin golurile lui Murray (104, 116).

Afla mai multe despre: andone